logo Vstup do světa zábavy
World of Tanks

Tankové bitvy na historických bitevních polích druhé světové války

World of Tank je herní fenomén, který si prorazil cestu napříč hráčským i nehráčským spektrem. Jen málokterá hra se může pyšnit tak velkou podporou třetích stran a oslovením i mnohem staršího publika, které denně usedá k počítači, aby se mohlo zúčastnit epických bitev.

Pokud jste byli poslední roky vězněni na lidožroutském ostrově, nejspíš jste ještě neslyšeli o fenoménu zvaném World of Tanks. Stejně jako stařičký World of Warcraft či ještě starší Ultima Online i World of Tanks vzbudil při svém představení v roce 2011 velký rozruch. Nejedná se sice o MMORPG, ale o MMO s RPG prvky, což ze hry činí podivného mutanta co se žánru týče. Z obojího si totiž bere jen to nejlepší – z MMO obrovskou komunitu plnou náruživých hráčů, kteří už několik let nespatřili denní světlo a z RPG zase systém vylepšení, který je – jak je v současnosti tradicí – možné urychlit nákupem za skutečné peníze a můžete se spolehnout, že tato hra dotáhla model free to play k dokonalosti.

Nejzásadnějším prvkem je logicky bitva. Na výběr máte stovky vozidel ze všech myslitelných válečných konfliktů od první světové až po válku ve Vietnamu. Patrioty jistě potěší možnost zajezdit si i v československých tancích Škoda, nicméně nechybí ani světové legendy, jako americký Sherman M4 či německý Tiger. Stačí zvolit tank a výbavu včetně posádky a hupsnout do bitvy, čítající povětšinou 10 až 15 vozidel na každé straně.

Bitvy pěkně utíkají, postupně vylepšovaný tank jezdí rychle, vaše maskování vás kryje před pátravým zrakem nepřítele... jednoduše parádička. Jestli jste navíc týmový hráč (a věřte, že týmoví hráči ve World of Tanks milují týmové hráče), máte slušnou šanci vypracovat se na vrchol mnohem rychleji.

Vrchol? Co je vlastně vrcholem World of Tanks? Hra se prakticky nedá dohrát do nějakého finálního konce, ani si zde nezahrajete singleplayer. Můžete se hecnout a zkusit nakoupit všechny tanky... ale to není principem hry. Vrcholem tedy zůstává návyková hratelnost a nekonečně mnoho hodin zábavy.

World of Tanks možná není simulátor tankových bitev, ale je to fantastická zábava. A to je u hry to nejdůležitější.