logo Vstup do světa zábavy
Tera

Příběh hry Tera se začal psát na začátku roku 2011. Tehdy poměrně malé vývojářské studio Bluehole usoudilo, že World of Warcraft si nemůže status krále MMORPG držet navěky a rozhodlo se jít vlastní cestou, na jejíž konci představila hráčům svůj masterpiece.

Pokud se v něčem zásadním Tera liší od ostatních zavedených MMORPG, tak je to systém souboje. Ten totiž neprobíhá klikáním myší na nepřítele, ale akční formou. Musíte trefit do protivníků a zároveň v reálném čase uhýbat ránám. Tento druh bojů zaručuje často frenetickou akční zabíjačku, kdy se vám na obrazovce při více zapojených hráčích rozpoutá nefalšované krvavé peklo.

Jako každé RPG i v Teře budete plnit úkoly. Ty mají dost podobný scénář (jdi tam, zabij to, seber to a vrať se zpátky) a slouží hlavně k rychlejšímu postupování na nové úrovně. Hlavním lákadlem jsou právě epické souboje. Ty probíhají jako PvP, PvNPC a hlavně nejzábavněji PvMonstrumVelkýJakoKráva. Vážně, dokonce i oficiální pojem pro tyto gigantické obludy zní ve hře BAM – Big Ass Monster. V jistých ohledech tak připomíná hru Monster Hunter. Dále samozřejmě nakupujete lepší vybavení, kouzla, prozkoumáváte herní mapu (která je mimochodem obrovská), craftíte, prostě žijete běžný RPG život.

Tera se může pochlubit parádní grafikou a extrémně širokou možností vytvořit si postavu. Na výběr máte 7 různých ras, z nichž každá má své vlastní ability a vrozené předpoklady. Ty se hodí při výběru povolání, kterých je dokonce 12 a rozšiřují se s postupem na vyšší úrovně. Je tedy na vás, jakým způsobem budete hrát – zda jako ostřílený válečník samotář, kouzelník ve skupině vašich přátel či mnich, cestující po okolí.

Tera je fantastickou hrou pro fanoušky MMORPG. Je variabilní, krásná, neustále updatovaná a chlubí se neuvěřitelně povedeným soundtrackem, podkreslujícím celé vaše dobrodružství. Pokud je World of Warcraft králem MMORPG, pak je Tera její královnou. A to už je pádný argument k tomu, abyste se jí poklonili i vy.

Tip

Máte rádi online střílečky? Zkuste World of Tanks - rychlou akci plnou tanků, vylepšování a skvělé komunity. World of Tank je herní fenomén, který si prorazil cestu napříč hráčským i nehráčským spektrem. Jen málokterá hra se může pyšnit tak velkou podporou třetích stran a oslovením i mnohem staršího publika.

Zobrazit více...
  • 6 rozdílných typů bitev
  • Hra nabízí více než 400 obrněných vozidel
  • Tanky ze Sovětského svazu, Německa, Francie, Číny, Japonska, USA, Švédska a Československa