logo Vstup do světa zábavy
Travian

Pokud byste hledali asi nejslavnější browserovou online hru, pak je to rozhodně Travian.

Travian je mezi online hrami takový pradědeček. Poprvé si ho mohli hráči zkusit už v roce 2004 a hned první měsíc bylo jasné, že se se německé studio Travian Games trefilo do vkusu většiny milovníků budovatelských strategií.

Od roku 2004 se silně změnila grafika, avšak herní schéma zůstalo v podstatě bez větších změn s přidáním zábavnějších prvků pro udržení stabilní hráčské základny, která čítá přes 5 milionů pařanů. Princip hry je jasný – ze své ubohé římské, galské, egyptské, hunské nebo teutonské vesničky vystavět mohutné a prosperující impérium. Kmen si volíte hned při registraci.

Každý z kmenů má vlastní výhodu, která ovlivňuje průběh hry ve vaše dobro. Například Římané mohou upgradovat zároveň budovy a pole a mají skvělé vojsko. Galové jsou rychlí s výbornou obranou. Teutoni spoléhají na hrubou sílu a hordy vojáků a podobně.

Ve hře sbíráte suroviny, těžíte, kácíte a vaše vesnička se rychle rozrůstá. Ke stavbě máte vyhrazeno 22 políček, můžete obsazovat nepřátelské vesnice a obchodovat s kupci. Rovněž můžete vstoupit do aliance a prosperovat ze vzájemné pomoci.

Travian je prostě jen jeden, a pokud hledáte skutečný originál v online budovatelských strategiích, tady ho máte.

Tip

Máte rádi online střílečky? Zkuste World of Tanks - rychlou akci plnou tanků, vylepšování a skvělé komunity. World of Tank je herní fenomén, který si prorazil cestu napříč hráčským i nehráčským spektrem. Jen málokterá hra se může pyšnit tak velkou podporou třetích stran a oslovením i mnohem staršího publika.

Zobrazit více...
  • 6 rozdílných typů bitev
  • Hra nabízí více než 400 obrněných vozidel
  • Tanky ze Sovětského svazu, Německa, Francie, Číny, Japonska, USA, Švédska a Československa