logo Vstup do světa zábavy
Elvenar

Postavit domy pro vesničany. Postavit kasárna. Postavit pole. Postavit maštal. Postavit hrad. Vylepšit domy pro vesničany. Vylepšit kasárna. Vylepšit pole. Vylepšit maštal. Vylepšit hrad... A tak dále, jak už to v budovatelských strategiích chodí.

Elvenar to na poli budovatelských strategií nemá jednoduché. Není kdovíjak originální, ale nabízí slušnou dávku stavebních kombinací a především se na něj hezky kouká. Princip hry je jednoduchý – rozšiřte svou počáteční ubohou vesničku o nějakou tu parcelu, až se před vámi bude vyjímat skvostné, životem pulzující město. Toho lze dosáhnout různými herními styly.

Základem je vylepšování pomocí prodeje surovin a výrobků z nich. Obilí, dřevo, jídlo... všecko to v Elvenaru je. Za prodej získáte peníze, a za peníze vylepšíte město. Můžete rovněž prozkoumávat okolí a dobývat nová území. Mapa je rozdělena na hexagony, po nichž postupujete a odkrýváte tajemství fantasy světa okolo vás. Připomíná tak trochu deskovou hru, což rozhodně není na škodu - spíše naopak.

V Elvenaru můžete buď zakoupit nebo postupně hraním odemknout stovky různých vylepšení, které vám pomohou ubránit a rozvíjet vaše městečko. Jeho vizuál se odvíjí od frakce, za kterou hrajete – elfové jsou zaměření na kouzla a krásu, slouží jim různí duchové a lesní stvoření a jejich architektura je přímo pohádková. Lidé na druhou stranu dávají přednost více účelovým stavbám ve stylu středověku a spoléhají se na mechaniku a parní stroje.

Pokud hra v něčem vyniká, pak je to rozhodně grafika. Ta je dechberoucí. Hratelnost je dobrá, ale Elvenar rozhodně není pro každého. Doporučit ho můžeme trpělivým hardcore hráčům se smyslem pro strategii, protože právě je hra odmění svým přístupem nejvíc – je to prostě výzva.

Tip

Máte rádi online střílečky? Zkuste World of Tanks - rychlou akci plnou tanků, vylepšování a skvělé komunity. World of Tank je herní fenomén, který si prorazil cestu napříč hráčským i nehráčským spektrem. Jen málokterá hra se může pyšnit tak velkou podporou třetích stran a oslovením i mnohem staršího publika.

Zobrazit více...
  • 6 rozdílných typů bitev
  • Hra nabízí více než 400 obrněných vozidel
  • Tanky ze Sovětského svazu, Německa, Francie, Číny, Japonska, USA, Švédska a Československa