logo Vstup do světa zábavy
Forge of Empires

Vybuduj mocnou říši od doby kamenné až do novověku

Strategické hry mají v srdcích hráčů neotřesitelné místo a se současným nástupem masových onlinovek se s nimi doslova roztrhl pytel. Pro milovníky tradičních budovatelských strategií je Forge of Empires výbornou možností zavzpomínat si na klasiku, jako Glory of the Roman Empire nebo Sim City, okořeněnou bitvami a politikou.

Ve Forge of Empires začínáte v době 5000 let před naším letopočtem s několika sedláky tísnícími se v hadrových stanech. Zbytek je jen na vás – budete investovat do rozvoje vesnice a postavíte první osadu? Nebo verbovat bojovníky a dobývat nová území? A nebo se vydáte cestou politiky, diplomacie a či intrik, abyste zvýšili svůj vliv? Forge of Empires je velmi kreativní hra s mnoha možnostmi rozhodování a relativní volností co se rozšiřování vaší říše týká.

Hra je multiplayerová a pozorovat vzestup ostatních hráčů dost motivuje k tomu, abyste nelenili a snažili se překonávat nejen je, ale především sami sebe. Ve hře je zakomponován free to play prvek, takže pokud chcete pokrok svého impéria urychlit, můžete si za skutečné peníze nakoupit prostředky k potřebným atributům. Takto budete postupovat od doby kamenné až po vzdálenou budoucnost.

Kromě budování a politiky ve hře fungují i bitvy, protože impéria přece rostou na kostech těch, kteří jej brání! Forge of Empries v tomto případě přebírá model Heroes of Might and Magic – vaše armáda je na jedné straně obrazovky, nepřítelova na druhé. Pohybujete se po šestiúhelníkových políčkách, přičemž každý tah je limitován určitým počtem akcí, sestávajících povětšinou z pohybu, útoku a používání předmětů.

Hra má docela slušnou a detailní 2D grafiku, navozující určitý retro pocit a jakmile se dostanete do herního mechanizmu, vše pěkně šlape. Na rozrůstající město je radost pohledět a každá vyhraná bitva je odměněna nejen penězi potřebnými k rozvoji, nýbrž i hrdostí.

Forge of Empires je skvělým příkladem toho, když strategie s více herními prvky dobře funguje a je zábavná i po mnoha desítkách hodin.

Tip

Máte rádi online střílečky? Zkuste World of Tanks - rychlou akci plnou tanků, vylepšování a skvělé komunity. World of Tank je herní fenomén, který si prorazil cestu napříč hráčským i nehráčským spektrem. Jen málokterá hra se může pyšnit tak velkou podporou třetích stran a oslovením i mnohem staršího publika.

Zobrazit více...
  • 6 rozdílných typů bitev
  • Hra nabízí více než 400 obrněných vozidel
  • Tanky ze Sovětského svazu, Německa, Francie, Číny, Japonska, USA, Švédska a Československa