logo Vstup do světa zábavy
World of Warships

Studio Wargaming, potěšené úspěchem svého hitu World of Tanks, vypustilo v roce 2015 do světa další dítko ze své válečné série, tentokrát zaměřené na atraktivní a nevšední souboje na moři. Ačkoliv se co do herní rychlosti v mnohém liší od svého předchůdce, je to srovnatelná zábava se zajímavými strategickými prvky.

Herní náplň je stejná jako ve World of Tanks a World of Warplanes. Zaregistrujete se, získáte pár základních lodí, nakoupíte nějaké to vylepšení a hurá do bitvy. World of Warships má však v tomto ohledu velmi podařenou odlišnou hratelnost. Vše je logicky trochu pomalejší, vyžadující pečlivější míření, odhad nepřítele a především týmovou práci.

Na výběr máte čtyři třídy lodí, z nichž každá musí být v bitvě použita tak, aby měla co nejefektivnější dopad na útok proti nepříteli. Jinak jednoduše nemá váš tým šanci. Velké bitevní lodě disponují značnou silou, ale jsou velmi pomalé, letadlové lodě zase nemají výzbroj, avšak dokáží vypustit hejno letadel útočících na cizí lodě a tak dále.

Naučit se umění strategie ve hře vyžaduje trochu času, ale nejde o nic složitého a vše je otázka pár hodin. Ve výsledku je pak poměrné snadné odlákat nepřítele od hlavních těžkých dreadnoughtů a pomocí torpéd je zničit. Pak už to jde celkem rychle. Vyhrát se dá poražením nepřítele či obsazení různých ostrovů rozesetých po mapě, což zároveň zlepšuje variabilitu prostředí.

World of Warships rozhodně není simulátor bojů na otevřeném moři, ale vysoce kvalitní a zábavnou hrou s loděmi. Už jen proto, že se jedná o tak nevšední téma, si tento klenot zaslouží vaši pozornost.

Tip

Máte rádi online střílečky? Zkuste World of Tanks - rychlou akci plnou tanků, vylepšování a skvělé komunity. World of Tank je herní fenomén, který si prorazil cestu napříč hráčským i nehráčským spektrem. Jen málokterá hra se může pyšnit tak velkou podporou třetích stran a oslovením i mnohem staršího publika.

Zobrazit více...
  • 6 rozdílných typů bitev
  • Hra nabízí více než 400 obrněných vozidel
  • Tanky ze Sovětského svazu, Německa, Francie, Číny, Japonska, USA, Švédska a Československa