logo Vstup do světa zábavy
Star Stable - vizuál

Vynikající RPG z prostředí japonské komiksové série

Slovo shounen asi nezasvěceným nic moc neřekne. Pokud mezi ně patříte, vězte, že se jedná styl japonského anime a mangy, vyznačující se neustávajícími boji s příšerami. Ve stejném duchu se nese komiksová a seriálová série Bleach, jenž má ve světě desítky milionů fanoušků. A to samé můžete čekat i od skvělé free to play hry Bleach Online.

Na začátku hry vás čeká volba vlastní postavy (máte na výběr jeden ze šesti anime charakterů) a sestavení svého počátečního týmu. To je velmi důležitý a klíčový moment ve hře – každá postava má různé přednosti a je na vás, jakou funkci jim přidělíte – zda přesného odstřelovače nebo těžkého ničitele tanků. To je pouze na vás. Poté se přesunete do samotného herního světa.

Hra se dělí na dvě části – overworld view a samotný boj. V overworld view vidíte postavy hezky z ptačí perspektivy v izometrickém úhlu a procházíte světem Bleach. Hra má poměrně hlubokomyslný příběh, což potěší nejvíce fanoušky samotné série a neustálé cutscény vám připraví zážitek zcela srovnatelný se samotným seriálem.

Když dojde na souboj, hra se přepne do pohledu z boku a s počítačem se střídáte po tazích. Je moudré si předem zkontrolovat sílu skupiny a sílu protivníka, jestli máte vůbec šanci vyhrát, protože boje jsou zcela automatizované. Ano, automatizované. Je to poměrně neobvyklá technika, ale ve výsledku je vše urychleno, takže nemusíte neustále přemýšlet o tom, co máte v danou chvíli udělat, abyste zbytečně neztratili životy. Vaše skupina ví moc dobře, co dělat a chová se podle toho, jakou výbavu a zbraně jste jednotlivým postavám přidělili.

Kromě skvělého příběhového módu si můžete zahrát tradiční PvP tahový souboj a získat nějaké spirit stones – duševní kameny, které vám pak umožní vylepšovat váš tým. Postupným plněním questů se vám skupinka zvětšuje a po několika hodinách už budete disponovat malou armádou, takže boje jsou mnohem zajímavější a hezky se na ně kouká.

Za to může i skvělá grafika přímo kopírující seriál a občas se vám stane, že zapomenete na to, že hrajete hru. Postavy ze seriálu používají své ikonické pohyby, takže je zážitek zcela věrohodný.

Bleach Online není hra pouze pro fanoušku stejnojmenné série. Potěší totiž každého fanouška anime a i ti, kteří japonské popkultuře moc neholdují, si ve hře najdou to svoje – například zmíněné souboje, které vypadají skvěle.

Tip

Máte rádi online střílečky? Zkuste World of Tanks - rychlou akci plnou tanků, vylepšování a skvělé komunity. World of Tank je herní fenomén, který si prorazil cestu napříč hráčským i nehráčským spektrem. Jen málokterá hra se může pyšnit tak velkou podporou třetích stran a oslovením i mnohem staršího publika.

Zobrazit více...
  • 6 rozdílných typů bitev
  • Hra nabízí více než 400 obrněných vozidel
  • Tanky ze Sovětského svazu, Německa, Francie, Číny, Japonska, USA, Švédska a Československa