logo Vstup do světa zábavy
Fornite - vizuál

Fenomén na poli online videoher, který pohltil hráče na celém světě

Pokud jste nestrávili poslední měsíce na opuštěném ostrově bez přístupu k internetu, rozhodně jste už o hře Fortnite slyšeli. Hra, které si získala obrovskou pozornost milovníků online stříleček a vyhrála množství prestižních cen. Hru v současnosti hrají miliony hráčů, vycházejí o ní knihy a YouTube je doslova zaplněný Fortnite videi, ve kterých se hráči chlubí svými úspěchy.

Fortnite nabízí tři módy - Save the World, Creative a především Battle Royal, který je nejpopulárnější. V něm totiž až stovka hráčů seskočí s padákem na rozsáhlou mapu a vy se snažíte zůstat poslední naživu buď jako jednotlivec, s kamarádem nebo jako člen jednotky. Problém je, že se na mapu dostanete neozbrojení a výbavu si budete muset najít!

Na mapě můžete pomocí krumpáče sbírat kámen, dřevo a kov, ze kterých lze vytvořit opevnění, které vám pomůže při krytí před nepřátelskou palbou. Za herní měnu, V-Bucks, si pak můžete upravovat vzhled a zkušenosti postavy. V-Bucks dostáváte za plnění úkolů, nicméně můžete si je koupit za opravdové peníze a ve hře je pak využít.

Graficky je hra opravdu povedená, komiksová grafika funguje skvěle, vše je přehledné a orientovat se na mapě není problém. Hratelnost je skutečně fantastická, především při přestřelkách s více hráči vám adrenalin stoupne na maximum a když konečně vyhrajete a stanete se posledním přeživším, můžete se považovat za opravdového Fortnite krále. Nemusíte se přitom bát, že byste museli posledních pár hráčů nahánět přes celou mapu, protože ta se postupně zmenšuje a nutí vás bojovat.

A to nejlepší nakonec - hra je zdarma! Tak na co čekáte? Fortnite je rozhodně jednou z nejlepších online her všech dob a celý svět si jej zamiloval, takže není důvod to nezkusit. Připravte se na seskok do území plného nepřátel a především na desítky a stovky hodin skvělé zábavy!

Tip

Máte rádi online střílečky? Zkuste World of Tanks - rychlou akci plnou tanků, vylepšování a skvělé komunity. World of Tank je herní fenomén, který si prorazil cestu napříč hráčským i nehráčským spektrem. Jen málokterá hra se může pyšnit tak velkou podporou třetích stran a oslovením i mnohem staršího publika.

Zobrazit více...
  • 6 rozdílných typů bitev
  • Hra nabízí více než 400 obrněných vozidel
  • Tanky ze Sovětského svazu, Německa, Francie, Číny, Japonska, USA, Švédska a Československa